Co robi stomatolog?

Każdy wie kim jest stomatolog. Niestety większość ludzi nie przepada za przedstawicielami tej profesji. Do dzisiaj dentyści kojarzeni są raczej z bólem i z niezbyt przyjemnymi sytuacjami. A przecież rozwój stomatologi spowodował, że współczesne zabiegi dentystyczne nie są już wcale tak bolesna, jak miało to miejsce kiedyś. Aktualnie dobry stomatolog żoliborz może zarówno zaleczyć, jak i wyrwać zęba praktycznie bezboleśnie. W skrajnych przypadkach można zawsze poprosić o dodatkowe znieczulenie, takie jak na przykład głupi jaś czy nawet narkoza. Poza tym dentysta nie zajmuje się tylko chorobami zębów, ale także wszystkimi innymi chorobami występującymi w obrębie jamy ustnej. Także wszelkiego rodzaju zapalenia jamy ustnej, jakieś dziwne owrzodzenia czy afty, są objęte opieką stomatologiczną. Dlatego też jeżeli coś niepokojącego dzieje się w naszej buzi, pomoże nam stomatolog żoliborz. Dodatkowo stomatologia dzieli się jeszcze na inne specjalności, które zajmują się różnego rodzaju zabiegami w obrębie jamy ustnej.

Dentyści i ich specjalizacje

Chyba najbardziej znanym obok zwykłego stomatologa jest dentysta o specjalizacji ortodontycznej. Dzisiaj ortodonci przeżywają swój najlepszy okres, ponieważ każdy chce korygować swoje wady zgryzu. A właśnie tym zajmuje się ortodoncja. Ortodonci wykonują wszelkiego rodzaju aparaty korekcyjne, które korygują wady zgryzu, dzięki czemu możemy się cieszyć równym i pięknym uśmiechem. Kolejną specjalizacją stomatologiczną jest protetyka, która zajmuje się tworzeniem wszelkiego rodzaju protez, czyli sztucznych zębów. Niezwykle ważną rolę w stomatologii odgrywają także chirurdzy szczękowi, to już jest jednak wyższa szkoła jazdy. Na uwagę zasługuje także specjalizacja, która powstała z myślą o najmłodszych, czyli dentyści dziecięcy, którzy nazywają się pedodontami.

Jak widać stomatolog żoliborz może mieć kilka obliczy, jednak każde z nich ma służyć poprawie jakości naszego uzębienia i dbaniu o jego zdrowie.