Otwarcie własnego warsztatu

Warsztat samochodowy może przynieść niebagatelne dochody swoim właścicielom, ale jednocześnie wymaga wysokich nakładów na jego otwarcie. Jak rozpocząć prowadzenie własnego warsztatu? W tej branży przedsiębiorca nie potrzebuje żadnych zezwoleń. Musi jednak postarać się o dosyć duży lokal, tak aby umieścić w nim co najmniej kilka punktów do obsługi aut. Trzeba także postarać się o wyposażenie takie jak narzędzia, szafy narzędziowe, regał metalowy i inne tego typu rzeczy, które są niezwykle ważna przy zakładaniu takiej działalności gospodarczej jak warsztat samochodowy.

Dobrze, jeśli będzie przy ruchliwej drodze, z wygodnym dojazdem, miejscami parkingowymi.

Zwiększa to szanse na to, że dotrze do nas więcej klientów. Przedsiębiorca musi też odpowiednio lokal wyposażyć. W końcu produkowanych obecnie aut nie da się naprawić za pomocą zestawu kluczy. Na początek będzie zatem potrzebował sporo gotówki. Trzeba będzie kupić m.in. podnośniki samochodowe, urządzenia do geometrii, mierniki, regał metalowy (http://www.fami.com.pl/katalog/regaly/) i tym podobne rzeczy niezbędne do prowadzenia warsztatu samochodowego. .Długość listy zakupów zależeć będzie w zasadzie od tego, jakie usługi w ramach warsztatu przedsiębiorca chce świadczyć: im więcej usług, tym większe wyposażenie będzie potrzebne. Samo wyposażenie warsztatu już sporo kosztuje, regał metalowy, narzędzia, półki to podstawa. Konieczne jest też zadbanie o magazyn części zamiennych i o odpowiedni ich zapas.

Nie obejdzie się też bez specjalnego oprogramowania czy dokumentacji każdej marki dotyczącej procedur i procesów pracy (a to też trzeba kupić).Wyposażenie to jedno. Konieczne jest jednak zatrudnienie wykwalifikowanych pracowników i płacenie im pensji. A biznes może rozkręcać się przez jakiś czas. W tym czasie przedsiębiorca będzie musiał regulować przeróżne a zyski mogą być niewielkie. Co więcej, czasami pracowników trzeba będzie wysłać na szkolenia, które kosztują. Podobnie jak przy innych rodzaj działalności konieczne będzie dopełnienie wielu formalności i powiadomienie różnych urzędów.